Lublin

Stowarzyszenie KLANZA

Klanza dla dzieci

KLANZA dla dzieci – w tym roku, MIĘDZYKULTUROWO, to kontynuacja warsztatów rodzinnych realizowanych w latach poprzednich (projekt Soboty w bawialni, KLANZA dla dzieci, KLANZA FAMILY i KLANZA dla dzieci-sensorycznie). W tej edycji wszystkie aktywności organizowane będą wokół 2 miast: Lublina i Lwowa. Tematem przewodnim jest wielokulturowość Lublina i jego związki ze Lwowem – motywy wschodnie.  Zaplanowano następujące Soboty w Bawialni:

  1. SOBOTA Z PEŁNIĄ KSIĘŻYCA (marzec): ruchoma data Świąt Wielkanocnych, zwyczaje świąteczne, Kościoły i Cerkwie, dekoracje i potrawy, wykonanie ozdób
  2. SOBOTA z LWEM lub LINEM (kwiecień) – historia nazwy miast, miasta partnerskie, ciekawostki o obu miastach
  3. SOBOTA w ZAMKU (maj) – tematyka: zamek jako mieszkanie królewskie, rycerskie, ciekawostki o Zamku w Lublinie i we Lwowie, ogrody zamkowe (kompozycja roślin)
  4. SOBOTA w CENTRUM (czerwiec) – tematyka: rynek jako serce miasta, gościnność i życzliwość, zwyczaje picia herbaty.
  5. SOBOTA Z KAMIENICĄ (wrzesień)– tematyka: czarna kamienica we Lwowie i niebieska kamienica w Lublinie, ciekawostki o lubelskich podziemiach.
  6. SOBOTA z FRESKAMI (listopad) – tematyka: jak powstawały freski, różne techniki malarskie.
  7. SOBOTA Z ANIOŁEM (grudzień) – tematyka: dekoracje i ozdoby świąteczne, zwyczaje świąteczne, anioły z Kaplicy Św.Trójcy.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.

Przewiń na górę
Skip to content